Dojatý Jágr! V Pittsburghu jej uctili parádním videem na kostce

Jaromír Jágr je hrající hokejovou legendou. V minulém zápase NHL překonal Gordieho Howea v počtu bodů získaných ve věku nad 40 let.

„Teď mám před sebou další cíl. Překonat rekord v počtu bodů získaných po padesátce,“ prohlásil český útočník, který před měsícem oslavil 45. narozeniny.

Všechno to začalo před 27 lety v Pittsburghu, který Jágra v roce 1990 draftoval.

V nedělním zápase Penguins proti Jágrově současnému týmu Floridě uctili bývalou oporu parádním videem.

V přestávce během úvodní třetiny zvedl Jágr oči ke stropu haly. Stejně jako diváci mohl na kostce sledovat historické záběry a zavzpomínat si na své působení v dresu s tučňákem na hrudi:

Fanoušci navíc hvězdu Floridy, která nastoupila v NHL ke svému utkání s pořadovým číslem 1700, ocenili minutovým potleskem ve stoje.

O tom, že je Jágr dojatý, jasně svědčí reakce, kdy poděkoval a poklepal si na srdce:

Podívejte se na celé video, které běželo na kostce v Pittsburghu:

Hráči domácího týmu ale s Jágrem slitování neměli – Florida si kvůli hattricku nezastavitelného Crosbyho odváží porážku 0:4.