Nekonečný zápas! V Norsku hráli čtvrtfinále až do rána! Rozhodlo 8. prodloužení!

Norská liga předčila slavnou NHL. Nejdelším zápasem hokejové historie se nyní může pyšnit ona. Páté utkání čtvrtfinále mezi Storhamarem a Sarpsborgem ukončilo až 8. prodloužení.

Hrdinou se stal v čase 217:14 hráč Storhamaru Joakim Jensen, který vstřelil vítěznou branku na 2:1. Hokejisté za sebou měli téměř 11 třetin, tedy více než 3 a půl zápasu!

Zápas začal v 18 hodin večer a skončil v půl třetí ráno!

Doposud nejdelší utkání mezi Detroitem a Montrealem trvalo 176 minut a 30 vteřin. Český rekord drží Vítkovice a České Budějovice za 113 minut a 51 vteřin.

Neskutečný bomber! Hokejista v play-off KHL se DVAKRÁT trefil z půlky hřiště!
To musíte vidět! Nejkomičtější vlastňák sezony a škodolibý Malkinův smích!

Vydrželi jen skalní fanoušci

Nekonečné utkání skončilo až v pondělí téměř v půl třetí ráno. Podle oficiálních údajů na zápas dorazilo 5526 fanoušků, ale do konce zůstalo pouze pár stovek.

„Je šílené to, co se stalo. Je skoro neomluvitelné, že hráči museli hrát tak dlouho. Riziko zranění je velmi velké, kluci hráli hraně na fyzických možností a na ledě zůstali spíš jen vůlí. To by se nemělo stávat,“ řekl pro švédský sportovní deník Sportbladet trenér poražených Lenny Eriksson.

„Bylo to brutální, téměř nelidské,“ dodal jeho protějšek Thore Saxrud ze Storhamaru.

Storhamar vs. Sarpsborg, nejdelší zápas historie

Nelidský počet zákroků si připsali i oba brankáři. Poměr střel byl 95:94.

Energii doplňovali hráči v šatně různě. Domácí hráči si podle norských médií objednali do kabiny pizzu a těstoviny. Jejich soupeři se pohostili jídlem ze stánku s občerstvením.

Šestý zápas je na programu už v úterý. Storhamar vede v sérii 3:2.

Nejvtipnější fanynky v NHL? Tenhle taneční souboj pobavil celý svět!
Geniální finta! Kucherov předvedl neuvěřitelný nájezd, nemusel ani vystřelit
Šílenec na bruslích! Hokejový talent skončil po brutálním útoku na rozhodčího ve vazbě