SESTŘIHY: Barcelona se zapsala do historie Ligy mistrů! Aubameyang za Dortmund nasázel hattrick

Domácí neměli po úvodním debaklu v Paříži 0:4 na co čekat a začali tedy pěkně zostra. Hned ve 3. minutě poslal Barcelonu do vedení Luis Suárez.

V závěru poločasu předvedl svoji fotbalovou genialitu Andrés Iniesta, jenž zády k brance poslal míč do ohně a smolař Layvin Kurzawa si dal vlastní gól.

Na začátku druhé půle to pro Barcelonu vypadalo ještě nadějněji – když Lionel Messi z penalty zvýšil na 3:0.

V té chvíli chyběl domácím jediný gól ke smazání hrozivé ztráty a fanoušci začali věřit minimálně v prodloužení.

[blog_gallery id=“47578″ style=“block“]

V 62. minutě ale přišlo to, čeho se příznivci katalánského celku nejvíce obávali. Pařížané vstřelili veledůležitý gól. Reálné naděje Barcelony na postup zašlapal Édinson Cavani.

Neskutečný závěr

Barcelona potřebovala k postupu vstřelit další tři branky, jenže naděje umírá poslední!

Neymar v 88. minutě oživil šance na postup gólem z přímého kopu a stadion začal znovu doufat v zázrak. O to víc, když Brazilec v první nastavené minutě z penalty zvýšil už na 5:1.

V závěrečné 95. minutě propukla na Camp Nou neskutečná euforie. Sergi Roberto vstřelil postupový gól na 6:1 a historická událost byla na světě!

Barcelona postoupila po výsledcích 0:4 a 6:1 do čtvrtfinále Ligy mistrů.

Sestřih zápasu:

[blog_program_info id=“12481228″]

Letec Lewandowski? Fanoušci se dohadují nad penaltou. Wenger: Je to skandál!

Alexis Sánchez se smál debaklu Arsenalu! O čem se bavil s Petrem Čechem?

Legendární gól má 12 let! Ronaldinho zatančil a vyškolil zmraženého Čecha

Dortmund nasázel čtyři branky

Borussia Dortmund smazala ztrátu z prvního zápasu v Lisabonu již ve 4. minutě zásluhou hlavičky Pierra-Emericka Aubameyanga.

Ve druhém poločase přišla kanonáda. Druhý gól do sítě Benfiky přidal Christian Pulisic, který krásným obloučkem přehodil gólmana.

Definitivní K.O. dal portugalskému celku Aubameyang, který zkompletoval hattrick a pečetil skóre na 4:0.

Dortmund tak ve středu večer doprovodil Barcelonu do čtvrtfinále.