Šílený basket! Kralupy a Sparta si dávaly vlastní koše. Vysvětlení zní naprosto bláznivě

Do 39. minuty se hrál vyrovnaný zápas, pak se ale na palubovce v Kralupech začaly dít neuvěřitelné věci. Sparta snížila na 61:60 a pak to přišlo.

Všechno odstartoval vlastní koš domácích, který upravil skóre na 61:62.

Sparťanky, kterým se výhra nehodila z důvodu postavení v tabulce před play-off, reagovaly stejnou mincí a vlastním košem stanovily skóre na konečných 63:62 pro Kralupy. Mezitím byly k vidění komicky zahozené trestné hody, celkem jich bylo 16.

Ďábelský plán vyhrát v prodloužení

Proč domácí tým odstartoval tuhle frašku?

Na ukázce vidíte vlastní koš Sparty i sabotování trestných hodů:

Kralupy potřebovaly vyhrát o 9 bodů, aby šly do play-off z lepšího místa, a minutu před koncem už k tomu nevedla žádná reálná cesta. Ledaže…?

Jediná varianta byla utkání zremizovat a v prodloužení vyhrát o 9 bodů. Bláznivé, ale možné.

„Potřebovali jsme vyhrát o devět bodů, abychom šli z lepšího místa do play-off. Chtěli jsme tedy zápas uhrát na plichtu, aby se prodlužovalo. Nám nepomohla výhra o bod. Potřebovali jsme o devět,“ citoval iSport.cz organizační pracovnici kralupského družstva Radanu Hniličkovou.

Remízu Kralupy odmítly samy

Jenže tohle vysvětlení pokulhává na obě nohy.

Za stavu 61:62 totiž házely domácí hráčky 4 trestné hody, které s přehledem neproměnily, střely šly úplně vedle.

„Holky byly přemotivované. Jednu nedala, pak byl taky přešlap. Ony to chtěly nahodit, doskočit a dát. Bohužel ale hráčka jednou netrefila desku, jednou to netrefilo zařízení,“ tvrdí Hniličková.

Vlastní koš byl prý omyl

A jak třešnička na závěr odpověď na otázku, proč si domácí hráčka dala vlastní koš, kterým celou frašku odstartovala.

„Ona běžela pro míč, aby co nejdřív vyrovnala, a dala si vlastní koš. To byla bohužel chyba. Ona si spletla strany. Byla v takovém laufu, že si je spletla.“

Tak tomuhle snad už může uvěřit jen jeden japonský hokejista…