Nechutný incident ve 2. lize: Fotbalisté Sigmy ukončili děkovačku, fanoušci rasisticky uráželi hráče!

Férový duel mezi lídrem Fotbalové národní ligy, Sigmou Olomouc, a čtrnáctými Pardubicemi, které drží poslední příčku nad sestupovými pozicemi, rozhodl dvěma góly ještě v prvním poločase záložník Jakub Plšek. Na konečných 3:0 pro hosty zvýšil po poločase Tomáš Chorý a fotbalově bylo vystaráno, avšak na tribunách se ještě děly věci.

Po zhruba hodině hry přišla na trávník zimní posila Sigmy, útočník Bidje Manzia, bývalý hráč Dukly.

Hostující kotel se však s hráčem tmavé pleti nedokázal sžít ani téměř 2 měsíce po jeho přestupu a pro něj i umírněné diváky začaly na pardubickém stadionu nepříjemné chvíle.

Hned při Manziově prvním dotyku s míčem v jeho prvním mistrovském utkání za nový tým začal olomoucký kotel hlasitě bučet. Zraněný kapitán Sigmy Miloš Buchta na tribuně jen nevěřícně kroutil hlavou, informoval Olomoucký deník.

Nejšílenější a nepřijatelný incident se však odehrál až po skončení zápasu. Hanáci v euforii z důležitého vítězství zamířili poděkovat svým fanouškům a střelec Plšek zamířil do kotle, aby se ujal děkovačky.

Jakmile se však přiblížil i Manzia, skupina fanoušků spustila rasistické urážky a zmatený Konžan překvapeně rozhazoval rukama, protože něco podobného dříve nezažil. V tu chvíli se naštvaní fotbalisté Sigmy okamžitě otočili a zamířili do šatny.

Sigma

Přečtěte si taky: Studená sprcha v Edenu! Pro plzeňského Hejdu to nebyla jen fráze

Hořká kaňka

Útočník Václav Vašíček se neúspěšně snažil s několika rasisty diskutovat, ale jak sám přiznal, nemělo to smysl. „Nějaká ta skupina, nevím ani, jestli se jim dá říkat fanoušci, tam pokřikovala něco na Bidjeho. Ohledně… No, to snad ani nebudu říkat… Šli jsme se ho zastat a odešli jsme,“ citoval hráče Olomoucký deník.

Závěrečnou kaňku odsoudil na pozápasové tiskové konferenci i kouč hostů Václav Jílek.

„Máme tady hráče, o kterém předpokládáme, že nám pomůže. Pracuje pro tým, kolektiv jej jednoznačně přijal, perfektně zapadl. A pak se část fanoušků takhle vyjádří? Když to řeknu hodně slušně, je to velká hloupost. Takové věci nemůžeme tolerovat.“

Celou záležitost si Sigma musí vyřešit především sama s vlastními fanoušky a dost možná přijde i nějaký trest od FAČR.

Trenér Jílek si však není jist, jak incident řešit.

„Způsob řešení neznám. Chápu, že tam jsou různé skupiny, hooligans a tak dále, nechci do toho ani zasahovat. My samozřejmě budeme rádi za každého fanouška, ale upozorňuju, že slušného.“

Přečtěte si taky: Kadlecova noční můra: Netrefil prázdnou branku, pískali na něj sparťanští fans!

Přímé přenosy z Fotbalové národní ligy můžete sledovat prostřednictvím O2 TV:

[blog_program_info id=“12429493″]

Foto: Twitter a Facebook SK Sigma Olomouc (tom)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru