Česká štafeta poprvé na stupních! Skvělá Koukalová předvedla drtivý finiš

Byl to závod jako na houpačce. Po prvním úseku Jessiky Jislové byla česká štafeta až na 15. místě. Díky střeleckému výkonu Evy Puskarčíkové si však Češky polepšily o 10 pozic.

Po trestném kole Lucie Charvátové to však s útokem na bednu nevypadalo příliš nadějně. Jenže Gabriela Koukalová předvedla na posledním úseku parádní výkon!

Koukalová v posledním běžeckém kole vybojovala třetí příčku – v cílové rovince sice nestačila na Norku Olsbuovou, ale o medailovou pozici připravila Švédku Magnussonovou.

Pro vítězství si pohodlně dojela štafeta Německa.