Přihrávka gólmanovi hlavou za žlutou kartu! V čem se vyčůránek Perišič přepočítal!?

Velmi netradiční situaci musel řešit rozhodčí ve šlágru italské ligy mezi Interem Milán a AS Řím.

Chorvatský záložník Ivan Perišič byl v rohu vlastního pokutového území, když se rozhodl nadhodit si míč a hlavou ho přihrát svému brankáři, aby mohl založit nový útok.

Rozhodčí však přerušil hru, nařídil nepřímý kop pro Římany a ještě dal Perišičovi žlutou kartu!

Neuvěřitelné? Ani chorvatský šikula nechtěl věřit tomu, čeho je svědkem!

Ta byla přísná! Co říkáte na penaltu pro RONALDA a spol., díky níž Real zázračně otočil ve Villarrealu?
Sparta dostala v Jablonci tři kusy! Je to už konec nadějí na titul?
Žehlí už slipy? Rajnoch se v TIKI-TAKA vsadil o titul Slavie! Po Příbrami už na Twitteru zalitoval!

Faktem je, že sudí rozhodl naprosto správně! Součástí pravidla číslo 12 je skutečně i odstavec, který říká, že rozhodčí musí napomenout hráče za nesportovní chování, když:

používá úmyslný trik k obejití Pravidel, aby mohl přihrát míč zpět brankáři hlavou, hrudníkem, kolenem atd., bez ohledu na to, zda se brankář míče rukou dotkl či nedotkl.

Za podobný prohřešek byl přitom docela nedávno potrestaný i záložník Paris St.-Germain Marco Verratti.

Také jste neměli o této součásti pravidel nejmenší potuchy?

Co to nacvičoval? Kujón Verratti byl za svou hlavičkovou fintu odměněn kartou
Král ZLATAN vystřelil Manchesteru pohár! Pak si povodil reportéry v luxusním „zlatanovském“ rozhovoru!
Skvělý zákrok? Ne! Kuriózní vlastňák v Nizozemsku potvrdila gólová technologie!

Ostře sledovaný duel nakonec vyhráli Římané v Miláně 3:1. Na dva góly Radji Nainggolana odpověděl devět minut před koncem domácí Mauro Icardi. Poslední slovo měl ale v 85. minutě Diego Perotti, jenž proměněnou penaltou stanovil konečné skóre.

Zápas si můžete pustit v O2 TV! Italskou ligu můžete pravidelně sledovat na stanicích Sport 1 a Sport 2.