Koukalová zkompletovala sbírku. Po stříbru hlásila, že to bolelo. Kde přišla o zlato?

Po zlaté a bronzové přišla i stříbrná medaile. Unikátní kolekce je kompletní. Biatlonistka Gabriela Koukalová nestačila ve vytrvalostním závodě na 15 kilometrů na mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu jen na Lauru Dahlmeierovou. Prohrála s ní o necelých 25 vteřin. Třetí dojela Italka Alexia Runggaldierová.

Celý napínavý závod si můžete zopakovat v O2 TV!

[blog_program_info id=“11974980″]

Ty dvě závodí na šampionátu tak trochu ve vlastní kategorii.

Ve sprintu byla první Koukalová před Dahlmeierovou.

Nebýt zmatků české závodnice na střelnici při stíhačce, jely by nejspíš proti sobě o zlato i tam.

A také ve vytrvalostním závodě to byl především souboj těchto dvou fenomenálních biatlonistek, přestože obě na střelnici jednou chybovaly. V běhu se jim vyrovnala jen Finka Kaisa Mäkäräinenová, ta však chybovala čtyřikrát.

Koukalová chybila hned na první položce. „Ona si to udělala od začátku zajímavé, aby neměla nervy do poslední položky,“ žertoval po závodě trenér Zdeněk Vítek.

Jeho svěřenkyni však moc do smíchu nebylo. Vytrvalostní závody, kde každý netrefený terč znamená minuty navíc, se na střelnicích trápila. V Östersundu minula sedmkrát, v Anterselvě šestkrát.

V nejdůležitějším závodě sezony však kromě prvního zaváhání další minely nepřišly.

[blog_gallery id=“45708″ style=“block“]

„Dneska jsme musela hrozně bojovat. Ani jsem neměla svůj běžecký den. Bolelo to víc než závody v úvodu. Jsem hrozně spokojená, že se mi podařilo soustředit na následující položky. Jedna minuta, jsem s tím spokojená,“ řekla Koukalová pro Českou televizi.

„Tenhle závod je asi ten poslední, na který bych sázela, že bych mohla vyhrát medaili. Jsem moc ráda, že to takhle vyšlo,“ doplnila.

Na mistrovství ji ještě čeká ženská štafeta a na závěr v neděli závod s hromadným startem.

Další české závodnice za Koukalovou zaostaly. Na 23. místě dojela Eva Puskarčíková (2 tr. minuty), 50. místo obsadila Veronika Vítková (5 tr.minut) a až 82. skončila Lucie Charvátová (8 tr. minut).

Ve čtvrtek je na programu vytrvalostní závod mužů na 20 kilometrů.

Biatlonové MS můžete v O2 TV sledovat na stanicích ČT Sport a Eurosport 1.