Mon Dieu, to byla šibenice! Auxerre, to je Brazílie! Druholigový tým vyřadil v poháru Saint-Etiénne

Po 90 minutách svítil na tabuli nerozhodný stav 0:0 a nezajímavý zápas mezi AJ Auxerre a AS Saint-Etiénne dospěl až do prodloužení. V něm nakonec padly tři branky a konečný výsledek 3:0 pro domácí vypadá jako pořádný debakl!

[blog_program_info id=“11779218″]

Je to paradoxní, ale více ze hry měli spíše hosté. Ti se však nedokázali prosadit ani jednou a v prodloužení je stihl zasloužený trest – nejprve odražený míč dostal do sítě hlavou Mohammed Yattara

…a těsně před koncem prvního části vyslal takovouto parádní pumelici Birama Touré.

Situace po útoku Auxerre už se zdála být zažehnanou, to by však jeden z hostujících obránců nesměl hloupě přijít o míč ve vápně. Yattara míč přihrál pod sebe a z hranice šestnáctky Touré nádherně vymetl pavučinky v levém horním rohu.

Dvě minuty před koncem ještě potrestal obrovskou hrubku pravého beka Saint-Etiénne Kévina Malcuita levý bek Auxerre Kenji-Van Boto a potvrdil tak postup svého týmu do osmifinále.

Auxerre, dlouholetý úspěšný účastník nejvyšší soutěži, sestoupilo do Ligue 2 v roce 2012. Ve druhé lize však tým neprožívá zrovna nejlepší časy, je až předposlední a v sobotu ho čeká klíčový duel s posledním US Orléans.

Není divu, že po pohárovém vítězství propukl celý klub v mohutnou euforii, jak dokazují oficiální tweety klubu.

„Auxerre, to je Brazílie… 3:0!“

Soupeře pro osmifinále se týmy dozví v pátek večer.

Přenosy z Francouzského poháru můžete sledovat pravidelně na stanici O2 TV Fotbal!