Ondřej Pavelec je zpět! Vykouzlil parádní zákrok, fanoušci skandovali jeho jméno!

Přitom utkání pro devětadvacetiletého rodáka z Kladna nezačalo nejlépe – proti Arizoně inkasoval už z první střely ve třetí minutě zápasu.

Jets ale nepříznivý vývoj nakonec otočili a svůj podíl na tom měl i Ondřej Pavelec, jenž předvedl famózní zákrok proti krajanovi Radimu Vrbatovi.

Běžela druhá třetina, když se Vrbata ocitl ve stoprocentní šanci. Arizona v tu dobu prohrávala 2:4 a český forvard ji tak mohl vráti zpět do hry.

Stačilo jen poslat puk do odkryté branky…

Jenže to by v ní nesměl stát Pavelec! Český gólman fantasticky vymrštil hokejku a puk svištící do brány tak zarazil!

Fanoušci začali skandovat a halou se neslo „Pavy, Pavy, Pavy“.

Po zákroku se ale český gólman jako hrdina necítil.

„Celé to vlastně byla moje chyba, měl jsem si dorážku té střely pohlídat už předtím. Ten zákrok byl fakt šťastný, ale to víte, že jsem se pak cítil dobře,“ prohlásil pro NHL.com.

Nakonec si Pavelec připsal třicet zákroků a ocenění pro druhou hvězdu zápasu.

Po měsících strávených na farmě v Manitoba Moose je to jistě pořádná vzpruha!