„Dva metry navíc by mě zabily!“ hlásila fantastická Koukalová po stříbru! Nestačila jen na létající Kaisu!

Biatlonistka Gabriela Koukalová dojela ve sprintu Světového poháru v německém Ruhpoldingu na druhém místě!

Česká závodnice, která trefila všech deset terčů na střelnici, nestačila pouze na Finku Kaisu Mäkäräinenovou.

Jindy chybující Finka zastřílela tentokrát také čistě a na trati porazila Koukalovou o 22 vteřin. Třetí doběhla o 8 sekund za stříbrnou Češkou Němka Laura Dahlmeirová.

Závod si můžete v O2 TV pustit na stanici ČT Sport nebo Eurosport 1!

[blog_program_info id=“11207326″]

[blog_program_info id=“11208717″]

„Jsem moc ráda, že to takhle vyšlo. Běžecky jsem se necítila ve své kůži. Jak jsem se zmáčkla ve štafetě, tak mi docházely síly,“ řekla Koukalová v rozhovoru pro Českou televizi a pochvalovala si hlavně bezchybnou střelbu.

„Představa, že bych měla běžet 2 metry navíc, ta mě zabíjela, proto bylo důležité zastřílet za nula,“ dodala s úsměvem.

Celkové pořadí světového poháru tak i nadále vede Gabriela Koukalová o 21 bodů před Dahlmeirovou.

gabriela-koukalova

V Ruhpoldingu se vedlo i dalším českým závodnicím. Na 14. místě doběhla Eva Puskarčíková (1 chyba vleže+0 vestoje). Veronika Vítková (1+1) obsadila 21. místo a první body do Světového poháru v kariéře vybojovala Markéta Davidová (1+0) za 28. místo. Do nedělní stíhačky, kterou jede nejlepších 60 závodnic se dostala také Lucie Charvátová (1+2) ze 42. místa.