Paráda! Karolína Plíšková si stejně jako Siniaková zahraje o titul. Finále živě na O2 TV Tenis

Česká tenisová jednička Karolína Plíšková zvládla semifinálové klání proti nepříjemné soupeřce. V prvním setu prolomila podání Eliny Svitolinové hned dvakrát.

Komplikace přišly pouze v šestém gemu, kdy Plíšková při svém servisu musela otáčet stav z 0:40.

Proměněný setbol Karolíny Plíškové:

Plíšková byla od začátku druhého setu mnohem aktivnější, o čemž svědčí i tento vítězný return:

Ve druhé sadě už to byla mnohem jistější hra na podání od obou hráček. Plíšková předváděla svou důraznou hru a Ukrajinku zasypávala tvrdými údery. Příležitost prolomit podání dostala až v sedmé hře. První brejkbol neproměnila, ale druhý už ano.

Zápas vytáhlá Češka úspěšně doservírovala. V utkání si pomohla sedmi esy a potvrdila kvalitní výkony z předchozích dnů.

Proměněný mečbol Karolíny Plíškové:

Ve finále se česká hráčka střetne s Francouzkou Alizé Cornetovou.

Plíšková bude usilovat o svůj sedmý titul na okruhu WTA. V případě vítězství v Brisbane by se posunula ze šestého na páté místo světového žebříčku a vyrovnala by své maximum.

O titul bude v sobotu ráno rovněž bojovat Kateřina Siniaková!

Program sobotního vysílání O2 TV Tenis

3:00 Lauren Davisová – Ana Konjuhová (Auckland)

7:00 Alison Riskeová – Kateřina Siniaková (Šen-čen)

10:00 Karolína Plíšková – Alizé Cornetová (Brisbane)

Berdych prohrál s Murrayem

Tomáš Berdych na světovou jedničku, Brita Andy Murrayho, nestačil. Semifinálový souboj v Dauhá český tenista prohrál 3:6 a 4:6. Na zápas se můžete podívat prostřednictvím O2 TV na stanici Eurosport 2.