Čína útočí! Tady mají vyrůst fotbaloví šampioni. Podívejte se do akademie za 5 miliard!

Prezident Čínské lidové republiky Si Ťin-pching je údajně velkým příznivcem fotbalu a doufá, že národní tým jednou ovládne mistrovství světa.

A nezůstává pouze u podpory slovní. Ve městě Kanton je největší fotbalová škola na světě za 185 milionů dolarů (4,7 miliardy korun)!

V akademie klubu Guangzhou Evergrande své fotbalové dovednosti zkokonaluje 2500 hráčů. K dispozici mají 50 hřišť, což jen svědčí o neuvěřitelné rozloze areálu, který leží na ploše větší než 120 hektarů.

Trénuje se šest dní v týdnu, mimo jiné pod dohledem 24 koučů ze Španělska. Ti dorazili díky spolupráci s Realem Madrid a mají Číně pomoct s její fotbalovou revolucí.

Obrázky z této megatovárny na fotbalové talenty jsou skutečně impozantní.

https://twitter.com/ftalentscout/status/816341544139653121

V kampusu jsou k dispozici také basketbalová a volejbalová hřiště, či tenisové kurty, posilovny, bazény, jídelny a dokonce i kino a knihovna.

Čína, největší fotbalová akademie na světě v Kantonu Čína, největší fotbalová akademie na světě v Kantonu Čína, největší fotbalová akademie na světě v Kantonu Čína, největší fotbalová akademie na světě v Kantonu

Před komplexem pak ční dvanáctimetrový pohár pro vítěze mistrovství světa. Snad aby hráči měli neustále svůj sen na očích.

[fve] https://youtu.be/gghcNGdRIb8[/fve]

Foto: thesportbible.com (kl)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru