Mountfield se rozloučil se Spengler Cupem nářezem od Kanady. Koho uvidíte v semifinále?

Hradec začal svou účast na Spengler Cupu skvěle, kdy porazil ruský Jekatěrinburg. Přímý postup do semifinále pak Mountfieldu jen těsně unikl v souboji s Luganem.

Opravný pokus však Hradeckým vůbec nevyšel. V zápase s výběrem Kanady tahali Východočeši od začátku za kratší konec.

[blog_program_info id=“10791854″]

První třetinu prohrál jediný český zástupce 0:2. Doplatil hlavně na častá vyloučení, která hromadil i v dalším průběhu.

Kanaďané ve druhé části odskočili na tři góly, ale chvíli před druhou sirénou se parádní ranou prosadil nejzkušenější hráč Mountfieldu Jaroslav Bednář.

Naděje však po přestávce dlouho nedoutnala. Hned ve třetí minutě třetí části využil Raymond další kanadskou přesilovku a za pouhých 37 vteřin přidal Paré pátý gól.

Pak už se zápas spíš jen dohrával. „Ta porážka je vysoká. Na Kanadu jsme se pečlivě připravovali, ale nevyšlo nám to v tom ohledu, že jsme se chtěli vyrovnat hře v oslabení. Kanada má vynikající přesilovky a v tom utkání to jedině potvrdila,“ zhodnotil pro ČTK duel trenér Mountfieldu Václav Sýkora.

Hradec Králové na turnaji končí, Kanada si zahraje páteční semifinále s Dynamem Minsk. Druhou semifinálovou dvojici vytvoří Lugano a vítěz duelu Jekatěrinburg – Davos.

Vyvrcholení Spengler Cupu můžete sledovat na O2 TV Sport!

Čtvrtek Hradec Králové – Kanada 1:5
20:10 Jekatěrinburg – Davos
Pátek 14:55 semifinále: D. Minsk – Kanada
20:10 semifinále: Lugano – Jekatěrinburg/Davos
Sobota 11:55 finále