SESTŘIHY: Dortmund šokoval Santiago Bernabeu, Porto deklasovalo Leicester a Sevilla uhájila postup

Skupina E:

Leverkusen – Monako 3:0 (30. Jurčenko, 48. Brandt, 82. De Sanctis vl.)

Leverkusen už měl v kapse postup a Monaco zase první místo, takže se hrálo jen o prestiž. Víc toho ukázali domácí a potěšili své fanoušky jasným vítězstvím.

Tottenham – CSKA Moskva 3:1 (39. Alli, 45+1. Kane, 77. Akinfejev vl. – 33. Dzagojev)

To ve druhém utkání skupiny E ve Wembley šlo o Evropskou ligu. Uhájil ji Tottenham, který sice prohrával po gólu Alana Dzagojeva, nicméně hvězdy Dele Alli a Harry Kane vytáhli Spurs z bryndy ještě do přestávky.

1. Monako 6 3 2 1 9:7 11
2. Leverkusen 6 2 4 0 8:4 10
3. Tottenham 6 2 1 3 6:6 7
4. CSKA Moskva 6 0 3 3 5:11 3

Skupina F:

Legia – Sporting 1:0 (30. Guilherme)

Neskutečná věc se podařila Legii. Se 24 inkasovanými brankami se jí podařilo proklouznout do Evropské ligy. Třetí místo si zajistila senzačním triumfem nad Sportingem, které trefil Guilherme.

Real Madrid – Borussia Dortmund 2:2 (29. a 53. Benzema – 61. Aubameyang, 88. Reus)

Tohle zaváhání může Real Madrid pořádně mrzet. Zápis Karima Benzemy do historie přebila ztráta dvougólového náskoku i prvního místa ve skupině. Při pondělním losu dostane Real Madrid soupeře, kteří své skupiny vyhráli, čili ty papírově silnější.

1. Dortmund 6 4 2 0 21:9 14
2. Real Madrid 6 3 3 0 16:10 12
3. Legia 6 1 1 4 9:24 4
4. Sporting 6 1 0 5 5:8 3

Skupina G:

Club Bruggy – FC Kodaň 0:2 (8. Mechele vl., 15. Jorgensen)

Kodaň si naději na postup zajistila v Bruggách prakticky už v prvním poločase. Jenže bez pomoci jistého vítěze skupiny z Leicesteru v Portu jí bylo i vítězství na nic. A na to přesně také nakonec došlo.

FC Porto – Leicester 5:0 (6. a 64. z pen Silva, 26. Corona, 44. Brahimi, 77. Jota)

Leicester totiž s jistotou postupu v kapse nechal doma několik opor a Porto toho dokonale využilo. Už v půli vedl 3:0 a navíc dával překrásné góly. Především zásahy Jesuse Corony a Brahimiho stály za to. Po přestávce přišly ještě dva zásahy a Lišky odjely s pěti broky v kožichu.

1. Leicester 6 4 1 1 7:6 13
2. FC Porto 6 3 2 1 9:3 11
3. FC Kodaň 6 2 3 1 7:2 9
4. Club Bruggy 6 0 0 6 2:14 0

Skupina H:

Juventus – Dinamo Záhřeb 2:0 (52. Higuaín, 73. Rugani)

Juventus se rozloučil se základní skupinou povinným vítězstvím. Poprvé po osmi letech chyběl v jeho sestavě v zápase Ligy mistrů Gianluigi Buffon. Jeho náhradník Neto ale svou roli zvládl a udržel nulu. O góly se postarali Gonzalo Higuaín a Daniele Rugani.

Lyon – Sevilla 0:0

Lyon potřeboval v bitvě o postup vítězství o dvě branky. Místo gólů ale zvonily jen tyče. Trefili je domácí Alexandre Lacazette i Mathieu Valbuena. Na straně Sevilly zase překazila konstrukce radost Vitolovi. Rozhodčí hostům sice upřel penaltu, ale po výsledku 0:0, to postupující Sevillu zase tolik nemrzelo.

1. Juventus 6 4 2 0 11:2 14
2. Sevilla 6 3 2 1 7:3 11
3. Lyon 6 2 2 2 5:3 8
4. Din. Záhřeb 6 0 0 6 0:15 0