Liberec v Řecku zklamal a v Evropské lize končí. Plzeň předvedla neskutečný obrat a loučí se výhrou!

Liberec přesvědčivou výhrou proti Karabachu ještě vykřesal plamínek naděje. K postupu do vyřazovací části Slovan musel porazit PAOK Soluň a navíc potřebovali pomoc od Fiorentiny.

Italský tým svůj svůj úkol splnil, Liberec však nikoliv. Po nevýrazném, a ne příliš kvalitním výkonu odjíždí Slovan z Řecka bez bodu a s porážkou 0:2.

Liberec

Gólem to zavánělo již ve 3. minutě, kdy se do vzduchu pověsil Fernando Varela. Z bezprostřední blízkosti však trestuhodně přestřelil. Fanoušky však již po chvílí dostal ze sedaček Garry Rodrigues, který se skvěle zorientoval ve vápně a zkušeně míč po zemi uklidil k levé tyči.

Nadobro pak pohřbil liberecké šance Dimitris Pelkas, který se dokázal hbitě dostat na přední tyč a uklidit krásný centr za záda bezmocného Martina Dúbravky. Zvrátit zápas se již libereckým fotbalistům nepodařilo. Navíc když se před branku PAOKu dostávali velice sporadicky.

[blog_program_info id=“10316101″]

Slovan tak ve skupině končí na posledním místě a v letošním ročníku Evropské ligy už bude pokračovat pouze Sparta Praha.

[blog_program_info id=“10289988″]

Ďuriš rozhodl o výhře

Viktoria Plzeň šla do zápasu proti Austrii bez šancí na postup.

[blog_program_info id=“10316104″]

Navíc brzy prohrávala o dvě branky a musela hrát 70 minut bez vyloučeného Hejdy.

Ještě do poločasu ale snížil Tomáš Hořava a obrat v závěrečné dvacetiminutovce dokonal Michal Ďuriš!