Nevídaný zářez v Lize mistrů rozplakal brankáře Besiktase! Podívejte se na loupež v Kyjevě!

Turecký mistr jel do Kyjeva s jediným cílem. Pokud by Besiktas zvítězil, tak by měl postup do osmifinále Ligy mistrů jistý.

[blog_program_info id=“10246914″]

Lépe rozehrálo utkání domácí Dynamo Kyjev, které už v 9. minutě poslal do vedení Artem Bjesjedin.
Osudná chvíle pro Besiktas nastala v 29. minutě, kdy pronikající Derlis Gonzalez odstrčil smolaře Andrease Becka. Ten upadl na zem a k překvapení všech dostal červenou kartu!

Navíc hlavní sudí za (ne)faul před vápnem nařídil pokutový kop, který proměnil Andrij Jarmolenko.

„K překvapení všech rozhodčí rozhodl opačně a vykouzlil tak nesmyslnou penaltu.“

V deseti mužích to měl oslabený Besiktas opravdu těžké. Už o dvě minuty později vstřelil třetí branku svého týmu po hrozivé chybě v rozehrávce Vitalij Bujalskij.

Ještě do poločasu přidal čtvrtý zásah Gonzalez a brankář hostů Fabri měl slzy na krajíčku. Takový večer si určitě nepředstavoval ani v nejhorších snech.

Totálně zdecimovaní hosté rezignovali a v 56. minutě dohrávali už jen v devíti mužích. Po druhé žluté kartě se ze hřiště pakoval Vincent Aboubakar.

O necelých pět minut později udeřilo znovu Dynamo. Na 5:0 zvýšil Serhij Sydorčuk. Gólové hody v 77. minutě uzavřel Junior Moraes.

Turecký tým si i navzdory prohře zahraje na jaře vyřazovací část Evropské ligy.

Podívejte se také na: SESTŘIHY Ligy mistrů: Cavaniho famózní nůžky, Turanův hattrick v Barceloně, postup Neapole

Výsledky Ligy mistrů:

Skupina A:

Basilej – Arsenal 1:4 (78. Doumbia – 8., 16. a 47. Pérez, 54. Iwobi), PSG – Ludogorec Razgrad 2:2 (61. Cavani, 90+3. Di María – 15. Misidjan, 69. Wanderson).

1. Arsenal 6 4 2 0 18:6 14
2. PSG 6 3 3 0 13:7 12
3. Ludogorets 6 0 3 3 6:15 3
4. Basilej 6 0 2 4 3:12 2

Skupina B:

Benfica – Neapol 1:2 (87. Jiménez – 60. Callejón, 79. Mertens), Dynamo Kyjev – Beşiktaş 6:0 (9. Bjesjedin, 30. z penalty Jarmolenko, 32. Bujalskij, 45+2. González, 60. Sydorčuk, 77. Moraes).

1. Neapol 6 3 2 1 11:8 11
2. Benfica 6 2 2 2 10:10 8
3. Besiktas 6 1 4 1 9:14 7
4. Dyn. Kyjev 6 1 2 3 8:6 5

Skupina C:

Manchester City – Celtic 1:1 (8. Iheanacho – 4. Roberts), Barcelona – Mönchengladbach 4:0 (16. Messi, 50., 53. a 67. Turan).

1. Barcelona 6 5 0 1 20:4 15
2. Manchester City 6 2 3 1 12:10 9
3. Mönchengladbach 6 1 2 3 5:12 5
4. Celtic 6 0 3 3 5:16 3