Plzeň s přehledem porazila Brno a vede ligu o čtyři body. Jak skórovali Krmenčík a Ďuriš?

Poslední zápas 15. kola nejvyšší české soutěže skončil tak, jak všichni předpokládali. Plzeň si s Brnem poradila výsledkem 2:0.

Viktoria svého soupeře předčila prakticky ve všem a zaslouženě zvítězila. Plzeňskou jízdu odstartoval Michael Krmenčík, který se dokázal prodrat k centru ze strany a razantní střelou prostřelil Melichárka:

Domácí pak dvakrát nastřelili brankovou konstrukci a v prvním poločase již další gól nepadl.

Ve druhém poločase Zbrojovku nadobro uzemnil Michal Ďuriš, když se výtečně prodral k centrovanému balonu a hlavičkou o zem nedal brankáři šanci:

Viktoria Plzeň na prvním místě tabulky odskočila druhé Slavii, která doma porazila Mladou Boleslav, na rozdíl čtyř bodů.

Brno na tom není ani zdaleka dobře a se 14 body mu patří až 14. místo tabulky.

[blog_program_info id=“10013923″]

Výsledky 15. kola:

Karviná – Bohemians 1905 3:0 (48. Panák, 74. Janečka, 90+3. Puchel), Zlín – Dukla Praha 0:1 (8. Olayinka), Příbram – Jihlava 0:0, Slavia Praha – Mladá Boleslav 2:1 (35. Ngadeu, 71. Zmrhal – 87. Magera z pen.), Teplice – Jablonec 1:0 (72. Kučera), Hradec Králové – Sparta 1:2 (59. Malinský – 13. Juliš, 56. Pulkrab), Liberec – Slovácko 2:2 (66. a 69. obě z pen. Komličenko – 30. Koné, 55. Hlúpik), Plzeň – Brno 2:0 (22. Krmenčík, 75. Ďuriš)

1. Plzeň 15 11 3 1 26:9 36
2. Slavia 15 9 5 1 26:12 32
3. Zlín 15 9 4 2 27:14 31
4. Sparta 15 8 5 2 28:12 29
5. Mladá Boleslav 15 8 3 4 26:16 27
6. Teplice 15 6 4 5 17:13 22
7. Karviná 15 6 2 7 21:25 20
8. Bohemians Praha 1905 15 5 3 7 15:22 18