Vymyšlená penalta rozohnila Cavaniho! Jak pak mydlil Arsenal ve stylu Rockyho?

[blog_program_info id=“9972952″]

V 18. minutě Thiago Motta krásně prostrčil na Blaise Matuidiho a ten naservíroval před odkrytou branku nabíhajícímu Edinsonu Cavanimu. Uruguayský zabiják neměl problém ve skluzu otevřít skóre a potvrdil svou skvělou formu. Vstřelil svůj 36. gól v evropských pohárech, čímž se dotáhl na legendárního Maďara Ference Puskáse.

Arsenal poprvé vystřelil na branku až v závěrečných sekundách prvního poločasu. Po zbrklém zákroku Grzegorze Krychowiaka, hlavní rozhodčí na pokyn pomezního, ukázal na penaltový puntík.

Rozhodnutí hlavního sudí se nelíbilo zejména Cavanimu, který uštědřil ránu pěstí Aaronu Ramseymu. Tento incident zůstal bez povšimnutí.

Nařízený pokutový kop proměnil Olivier Giroud. Posuďte sami, zda to byl skutečně faul.

Hráči šli do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého poločasu vstoupili domácí Gunners aktivněji a přineslo to své ovoce. V 60. minutě se míč nešťastně odrazil od Marca Verrattiho a Arsenal rázem vedl.

V 77. minutě zahrávali Pařížané rohový kop, který našel hlavu Lucase Moury a ten za pomoci teče Alexe Iwobiho vyrovnal na 2:2.

O dvě minuty později mohl Cavani dostat hosty znovu do vedení, ale v jasné šanci selhal.

Po remíze 2:2 bude muset o vítězi skupiny rozhodnout až poslední kolo.

Výsledky středečních zápasů Ligy mistrů:

Skupina A:

Arsenal – PSG 2:2 (45+1. Giroud, 60. Verratti vl. – 18. Cavani, 77. Lucas)

Ludogorec – Basilej 0:0

1. Arsenal 5 3 2 0 14:5 11
2. PSG 5 3 2 0 11:5 11
3. Basilej 5 0 2 3 2:8 2
4. Ludogorec 5 0 2 3 4:13 2

Skupina B:

Besiktas – Benfica 3:3 (58. Tosun, 82. Quaresma z pen., 89. Aboubakar – 10. Guedes, 25. Semedo, 32. Fejsa)

Neapol – Dynamo Kyjev 0:0

1. Neapol 5 2 2 1 9:7 8
2. Benfica 5 2 2 1 9:8 8
3. Besiktas 5 1 4 0 9:8 7
4. Dyn. Kyjev 5 0 2 3 2:6 2

Skupina C:

Mönchengladbach – Manchester City 1:1 (23. Raffael – 45+1. Silva)

Celtic – Barcelona 0:2 (24. a 55. z pen. Messi)

1. Barcelona 5 4 0 1 16:4 12
2. Manchester City 5 2 2 1 11:9 8
3. Monchengladbach 5 1 2 2 5:8 5
4. Celtic 5 0 2 3 4:15 2

Skupina D:

Rostov – Bayern 3:2 (44. Azmoun, 50. Poloz z pen., 67. Noboa – 35. Costa, 52. Bernat)

Atlético Madrid – PSV 2:0 (55. Gameiro, 66. Griezmann)

1. Atl. Madrid 5 5 0 0 7:1 15
2. Bayern 5 3 0 2 13:6 9
3. FK Rostov 5 1 1 3 6:12 4
4. PSV 5 0 1 4 4:11 1