BRAVO! Karolína Plíšková vyhrála maratonský zápas. Bylo to šílené, píšou tenistky na Twitter

Karolína Plíšková vyhrála úvodní sadu 6:3, jenže pak se začala probouzet také Kristina Mladenovicová. Francouzka za podpory domácího publika srovnala krok, druhý set šel na její konto po výsledku 6:4.

Jenže to byl teprve začátek zápasu, který nakonec trval 3 hodiny a 48 minut!

[blog_gallery id=“34766″ style=“block“]

Rozhodující set přinesl celkem 30 gemů. Mladenovicová dokonce jednou servírovala na vítězství, jenže Plíšková zvládla re-break a srovnala na 12:12. Češka si za stavu 15:14 odskočila na toaletu a zápas pak zakončila vítěznou hrou, když podávající Francouzce nedovolila uhrát ani míček.

Koukali jste? 4 hodiny? #czechfedcupteam #kajasepp

Zveřejnil(a) Czech Fed Cup Team dne 12. listopad 2016

Jednalo se o 2. nejdelší rozhodující set v historii Fed Cupu. Více gemů přinesl jen 19 let starý souboj mezi Tauzaitovou a Sawamatsuovou.

[blog_program_info id=“9824135″]

Ohlasy z Twitteru

Nadšený z vítězství byl pochopitelně taky přítel Karolíny.

Ruská tenistka Jelena Vesninová na dálku tleskala oběma soupeřkám. „Tenhle zápas byl šílený. Bravo oběma dívkám. Vaše země na vás budou hrdé.“

Švýcarka Belinda Bencicová smekla před oběma soupeřkami. „Holky, to bylo absolutně šílené. Klobouk dolů před oběma.“

Bývalá francouzská tenistka Marion Bartoliová si povzdechla, jak umí být tenis krutý…

Ve druhém zápase sobotního programu Petra Kvitová prohrála s Caroline Garciaovou 6:7 a 3:6.

Nedělní program startuje už ve 13:30.