Konečně góly! Střelecké prokletí zlomil debutant Krmenčík. Zmrhal načapal gólmana

Česko – Norsko 2:1

Česká reprezentace se do vedení dostala už v 11. minutě. Na konci série několika soubojů byl Bořek Dočkal a ten svou bojovností vyslal Ladislava Krejčího do samostatného úniku. Levý záložník se zachoval nesobecky a ještě nahrál Michaelu Krmenčíkovi. Ten neměl problém zasunout míč do odkryté branky:

Druhý poločas začal český tým velmi aktivně a přineslo to ovoce. Už ve 47. minutě Dočkal fantastickým pasem našel Jaromíra Zmrhala a slávistický útočník zvýšil vedení na 2:0. Tenhle gól ale určitou měrou jde na vrub norského brankáře:

V 87. minutě stihl snížit norský útočník Joshua King, když se krásně obtočil v pokutovém území. Vaclík neměl šanci.

[blog_gallery id=“34700″ style=“block“]

Kouči Karlu Jarolímovi se vyplatily změny v sestavě. Po závěrečném hvizdu tak mohl slavit první výhru v kvalifikační skupině.

Národní tým má tak po dvou remízách a prohře s Německem na kontě 5 bodů a ve skupině C je na čtvrtém místě.