Manchester City pokořil Barcelonu! De Bruyne nachytal gólmana, Gündogan dal dvě branky

Barcelonu poslal do vedení na půdě Manchesteru City v 21. minutě Lionel Messi, který neohroženě vtrhl do šestnáctky domácích a nekompromisně zakončil k tyči.

[blog_gallery id=“33796″ style=“block“]

Krátce před koncem první půle ale bylo srovnáno – domácí využili velké hrubky v obraně Barcelony a svůj první gól zápasu si připsal hrdina zápasu Ilkay Gündogan.

Guardiolovi svěřenci po poločase na Barcelonu vlétli a už v 51. minutě se ujali vedení! Z přímého kopu se nádherně trefil Kevin de Bruyne.

Barcelona byla v 65. minutě blízko vyrovnání, v tutové šanci ale selhal portugalský záložník André Gomes, napálil totiž jen břevno!

A tak trestali domácí – v 74. minutě přidal druhou branku zápasu Gündogan a zvýšil na konečných 3:1 pro City.

[blog_program_info id=“9687791″]

Bayern nevstoupil do zápasu na půdě PSV Eindhoven nejlépe a po čtvrt hodině prohrával, hvězdný kanonýr Robert Lewandowski ale 2 trefami posunul Bayern do osmifinále Ligy mistrů.

[blog_program_info id=“9691707″]

Hrůzostrašný začátek prožili v Razgradu londýnští Gunners. Už po čtvrt hodině prohrávali s bulharským outsiderem 2:0! Do poločasu se jim ale podařilo srovnat zásluhou Xhaky a Girouda.

Dvě minuty před koncem pak o výhře Arsenalu rozhodl fantastickým gólem Mesut Özil!

Úterní výsledky Ligy mistrů:

Atlético Madrid – Rostov 2:1 (28. a 90. Griezmann – 30. Azmoun), Basilej – PSG 1:2 (76. Zuffi – 43. Matuidi, 90. Meunier), Benfica – Dynamo Kyjev 1:0 (45. Salvio z pen.), Ludogorec – Arsenal 2:3 (12. Cafú, 15. Keserü – 20. Xhaka, 42. Giroud, 88. Özil), Manchester City – Barcelona 3:1 (39. a 74. Gündogan, 51. De Bruyne – 21. Messi), Mönchengladbach – Celtic 1:1 (32. Stindl – 76. Dembélé z pen.), PSV Eindhoven – Bayern Mnichov 1:2 (14. Arias – 34. z pen. a 74. Lewandowski), Besiktas  Neapol 1:1 (79. Quaresma z pen. – 82. Hamšík)