Lafatův koncert! Jak kapitán Sparty nasázel hattrick proti Příbrami?

V prvním poločase Příbram potopily individuální chyby. Nejprve prožil v 18. minutě moment hrůzy Aleš Hruška, kterému propadla snadná střela Vjačeslava Karavajeva.

Na konci první půle se pak po ztrátě Jana Rezka dostala do brejku hned čtveřice domácích, přihrávku Daniela Holzera zkušeně zužitkoval do odkryté brány David Lafata – 2:0.

Na začátku druhé půle poškodil Příbram rozhodčí – po faulu Ondřeje Mazucha měli hosté kopat penaltu, nicméně sudí Martin Nenadál pokutový kop nepískl.

Zbytek zápasu patřil Lafatovi – ten přidal v 76. minutě po krásné spolupráci s Pulkrabem svou druhou branku v zápase.

Krásnou střelou pod víko se pak prosadil i 4 minuty před koncem a završil tak svůj hattrick. Pro Davida Lafatu to byl 192. gól v české lize.

Sparta se tak znovu dostala na dostřel špici tabulky a s 22 body je čtvrtá, Příbram je s pouhými 3 body na poslední příčce se ztrátou 7 bodů na záchranářské čtrnácté místo.