Komplex Plzeň? Podívejte, jak dlouho už Sparta na rivala nevyzrála!

[blog_program_info id=“9578891″]

Díky příležitosti vyzkoušet O2 TV bezplatně může vidět fotbalový šlágr zkutečně každý.

Plzeňská Viktoria v posledních letech opravdu nepatří mezi nejoblíbenější soupeře Sparty – vítěz posledních dvou ročníku české nejvyšší soutěže drží s letenským celkem šňůru 4 vyhraných zápasů v řadě, všechny navíc byly ligové. Skóre z těchto zápasů? 9:1 pro Plzeň!

Také tentokrát půjde v Doosan Areně o mnoho, v lize tápající Sparta by při případné prohře ztrácela na Plzeň už propastných 7 bodů!

Připomeňte si nyní poslední čtyři plzeňské výhry.

1. listopadu 2014: Plzeň – Sparta 2:0 (12. Hejda, 23. Hořava)

Zápas podzimu tehdy ještě Lavičkově Spartě nevyšel a Plzeň zvýšila svůj náskok v tabulce na 4 body.

Viktorka tehdy Spartu herně naprosto přejela a konečný výsledek byl nakonec pro Pražany ještě mírumilovný. Ve vyhroceném utkání padlo hned 7 žlutých a jedna červená – tu inkasoval v nastaveném čase Marek Matějovský.

9. května 2015: Sparta – Plzeň 0:2 (52. Holenda, 69. Hubník)

Zatímco na jaře se do sítě Letenských trefil bývalý sparťan Lukáš Hejda, tentokrát Spartu srazili hned dva její bývalí hráči – Jan Holenda a Roman Hubník. To už Letenské vedl nový kouč Zdeněk Ščašný.

Pro Viktorii to byla klíčová výhra, tři kola před koncem se v tabulce dostala do 6bodového trháku a první místo už nepustila.

1. listopadu 2015: Plzeň – Sparta 2:1 (72. Baránek, 83. Petržela – 90. Juliš)

Loni na podzim by případná výhra posunula Spartu už do šestibodového náskoku v tabulce. Rudí hráli od 41. minutě po vyloučení domácího Václava Procházky přesilovku, ani to jim ale nepomohlo.

Plzeň měla v zápase navrch, k tomu ještě v prvním poločase neproměnil Michal Ďuriš penaltu. Nakonec ale i v desíti vstřelila Spartě v závěru 2 branky. Letenští v poslední minutě už jen snížili a alespoň tak utnuli nelichotivou sérii 421 minut, kdy proti Plzni neskórovali.

24. dubna 2016: Sparta – Plzeň 0:3 (11. Vaněk z pen., 84. a 90+2. Krmenčík)

Další sparťanské selhání, které tentokrát rozhodly pokutové kopy – zatímco plzeňský Ondřej Vaněk proměnil, Bořek Dočkal při svém pokusu vysoko přestřelil.

Sparta sice herně Viktorii přehrávala, jenže vyrovnávací branka nepřišla. Namísto toho sparťanské naděje na titul pohřbil žolík Michael Krmenčík. Plzeň hned v dalším kole slavila titul.

Nedělní bitvu dvou českých gigantů můžete sledovat na O2 TV Sport i O2 TV Fotbal!