Slavia pod Šilhavým pokračuje v jízdě! V Příbrami padlo 6 gólů, nejhezčí dal Jiráček. Jak?

Příbram – Jablonec 2:4 (56. Pilík, 82. Kacafírek – 11. Jiráček, 20. Doležal, 70. Kubista, 92. Tecl)

[blog_program_info id=“9565632″]

Petr Jiráček se postaral hned o první branku Severočechů. Přišla už v 11. minutě po krásné souhře se Stanislavem Teclem a byla opravdu pohledná, když Jiráček parádně vypálil z první.

Do poločasu zvýšil obrovské chybě Jana Rezka na 2:0 Martin Doležal, ale po pauze přišlo klasické jablonecké polevení.

Po necelé hodině hry se přeci jenom dostali ke slovu i domácí. Pro Příbram to byl teprve čtvrtý gól v letošní sezoně. Autorem byl přesnou ranou z trestného kopu Tomáš Pilík.

Dvoubrankový rozdíl Severočechům vrátil Vojtěch Kubista, ovšem zanedlouho bylo opět všechno jinak. Na 3:2 stáhl Štěpán Kacafírek, fotbalista, který ještě na jaře působil v divizi, se pěkně trefil z otočky.

Příbram se na chvíli nadechla a sahala po vyrovnání. Ovšem jen do doby, kdy Ferrara dostal od sudího Královce červenou kartu.

Zbytek utkání si Jablonec už bez větších problémů pohlídal, po přesné střele Stanislava Tecla v 92. minutě dokonce ještě přidali gól na konečných 4:2.

Příbram tak po 11. kole nadále zůstává s pouhými třemi body na poslední příčce tabulky.

Karviná – Teplice 1:4 (19. Hošek – 22. Dreksa vl., 29. Vaněček, 55. Fillo, 69. Lüftner)

První gól utkání patřil prvoligovému nováčkovi. Po rohovém kopu uklidil míč do branky Jan Hošek. Hosté se snažili reklamovat ofsajd, ovšem marně. Pak ovšem Karvinou štěstí docela opustilo.

Po slibném začátku totiž přišla hrubá chyba. Pavel Dreksa smolně trefil vlastní bránu a bylo vyrovnáno. Teplice ještě do konce prvního poločasu díky ráně Davida Vaněčka navýšily na 2:1.

Ve druhé půli hosté skórovali ještě dvakrát. Do tabulky střelců se zapsali i Martin Fillo a Michael Lüftner.

Mladá Boleslav – Brno 3:3 (31. Přikryl, 63. Da Silva, 79. Mareš – 18. Řezníček, 72. Fleišman vl., 90+3. Škoda)

Marek Matějovský

Vedení se překvapivě ujali v 18. minutě hosté po samostatném úniku Jakuba Řezníčka. Mladá Boleslav do konce prvního poločasu vyrovnala zásluhou Tomáše Přikryla a také teče Jana Poláka.

Douglas Da Silva poslal po více než hodině hry Mladou Boleslav do vedení, ale to nevydrželo dlouho. Další vlastní gól si dal Jiří Fleišman.

Do konce utkání se síť rozvlnila ještě dvakrát. Petr Mareš dal další tečovanou ranou domácím naději na vítězství, ale tu nakonec v nastaveném čase utnul Michal Škoda.

Slavia – Slovácko 1:0 (56. Zmrhal)

[blog_program_info id=“9562827″]

Rozjetí Sešívaní zvládli zápas se Slováckem a na čelo tabulky jim schází už pouhé dva body. Pod trenérem Jaroslavem Šilhavým se Pražanům daří, nyní neprohráli už sedm utkání v řadě.

V Edenu se celý první poločas čekalo na gól marně, především díky skvělé obraně hostů. Ve druhé půli Jaromír Zmrhal konečně našel způsob, jak pokořit Milana Heču. Zbytek utkání se už Slavia zkušeně pohlídala.