Buffon slavil bez trenýrek! Předtím ho v Makedonii překonal bývalý hráč Slovácka a Žižkova

Italové ve čtvrtek urvali v kvalifikaci MS 2018 cenný bod se Španělskem, ale v neděli ho málem spláchli do kanálu.

[blog_program_info id=“9372862″]

V Makedonii prohrávali ještě čtvrt hodiny před koncem 1:2. Skutečně drtivý tlak v závěru ale nakonec bojovné obránce domácí pevnosti zlomili. A tak brankář Gianluigi Buffon mohl se spoluhráči slavit, byť v poněkud netradičním úboru!

Makedonie - Itálie: Gianluigi Buffon

[blog_gallery id=“31739″ style=“block“]

Přitom po gólu Andrey Belottiho z první půle to vypadalo na pohodovou cestu za třemi body pro Azzuri.

Místo toho ve druhém poločase během dvou minut překonali Buffona Ilja Nestorovski, dobře známý z působení na Slovácku a Žižkově, a Ferhan Hasani.

V závěru zápasu ale Italové spustili mohutnou ofenzivu. Soupeře doslova drtili. Spasitelem a hrdinou se stal Ciro Immobile. Nejprve v 75. minutě vyrovnal a v nastaveném čase rozhodl o vítězství Itálie 3:2.

Ještě jeden gól přitom Italům rozhodčí nesprávně neuznali kvůli ofsajdu. To byla opravdová ukázka silné vůle. Díky ní se Italové drží na čele skupiny spolu se Španělskem. Oba týmy mají po 7 bodech. Albánie a Izrael jsou však jen o bod zpět.

Další zápasy evropské kvalifikace MS 2018 můžete sledovat i v pondělí v O2 TV!

20.45: Nizozemsko – Francie