V O2 areně se představí legendy kickboxu. Praha uvidí Grand Prix organizace W5

Turnaj W5, který se uskuteční v sobotu 8. října v O2 areně, nabídne opravdu světovou podívanou. Představí se ty největší české hvězdy kickboxu proti evropské a světové špičce.

V O2 areně, druhé největší hokejové hale v Evropě, se představí jak legendy, které stály u zrodu obrovské popularity kickboxu ve světě, tak nadějní mladí zápasníci z několika různých zemí i velká světová jména současného profesionálního kickboxu.

Největším lákadlem na startovní listině budou bezesporu titulové zápasy v těžké a supertěžké váze, ve kterých se za Českou republiku představí legendární Ondřej Hutník a neméně populární Tomáš Hron.

Stoica vs. Hron, hvězdný souboj o titul v těžké váze

Soupeřem Tomáše Hrona o titul Mezinárodního šampiona W5 v těžké váze nebude nikdo menší než Andrei Stoica.

fighting praha grand prix legends in prague

Rumunská hvězda světového formátu, která se ve své vlasti těší opravdu neuvěřitelné popularitě (zvolen Sportovcem roku 2014), se zrodila v zápasech Superkombatu. Stoica se stal historicky prvním šampionem v Superkombatu v polotěžké váze, je také trojnásobným národním šampionem a evropským šampionem ve wushu. Téměř tři čtvrtiny všech jeho zápasů končí před časovým limitem.

Pro českého kickboxera bude duel obrovskou výzvou. Tomáš Hron má na svém kontě 91 profesionálních zápasů, přičemž v 74 případech odešel z ringu jako vítěz! Těžit ze svých robustních rozměrů. Zápasit se sice bude ve váhové kategorii do 95 kilogramů, český zápasník byl podle vlastních slov zvyklý vážit i 130 kilogramů. S výškou 192 centimetrů navíc svého hvězdného soupeře z Rumunska o 4 centimetry převyšuje.

Hutník touží po kvalitnějším soupeři, než je Anderson Silva

Další hvězdou světového formátu, která původně měla 8. října v O2 areně zazářit, byl Brazilec Anderson Silva. Původní soupeř české legendy Ondřeje Hutníka ale svou ústní dohodu s organizací W5 nakonec podpisem nestvrdil, proto v tuto chvíli probíhají jednání o jeho náhradě.

Sám Ondřej Hutník totiž svou účast v turnaji po Silvově odmítnutí nestáhl, naopak ji potvrdil se slovy, že se vším respektem vůči Andersonu Silvovi by se rád na „Legends in Prague“ postavil ještě mnohem kvalitnějšímu soupeři.

To bylo jistě odvážné prohlášení. Populární Čech nyní drží sérii sedmi vítězných zápasů, hořkost porážky okusil naposledy na konci roku 2014. Vzhledem k této pomyslné rukavici, kterou před sebe a organizaci W5 český zápasník hodil, se tedy určitě můžeme těšit na další hvězdné jméno na startovce turnaje.

Přečtěte si taky: Tak určitě Ondřeje NOVOTNÉHO: W5 – Legendy v Praze

[fve]https://youtu.be/4Q_3BQz0LFk[/fve]

[blog_program_info id=“9272847″]

Další legendy v Praze

V těžké váze se v O2 areně představí také dva veteráni bojových sportů. Mezi provazy se střetnou populární Bosňan a K-1 zápasník Dzhevad Poturak s českou boxerskou legendou Lubošem Šudou. Ten se tak vrací ke sportu, kterému se věnoval na začátku své sportovní kariéry.

Součástí galavečera bude také pyramida čtyř zápasníků ve váhové kategorii do 75 kilogramů, která ještě v takové kvalitě v Česku k vidění nebyla.

fighting praha grand prix legends in prague

Brazilec Cosmo Alexandre je bývalý světový šampion ve váze do 71 kilogramů. České barvy bude hájit jeden z největších domácích talentů Matouš Kohout, další hvězdou pyramidy bude Holanďan a držitel celé řady světových pásů Darryl Sichtman. Posledním jménem na startovní listině pak bude černý kůň celé pyramidy Berat Aliu z Německa.

Vítězové prvních zápasů se spolu utkají o světový titul organizace W5. Losování pro tyto zápasy proběhne dva týdny před turnajem.

Galavečer bude zahrnovat celou řadu dalších atraktivních zápasů, které budou postupně blíže představovány. Velkým lákadlem pro české fanoušky bude určitě souboj dvou českých hvězd Jiřího Žáka a Petra Ondruše v polotěžké váze. Publikum se ale může těšit i na další zahraniční hvězdy, chybět nebude ani zápas žen, ve kterém se představí česká zápasnice Michaela Kerlehová.

fighting praha grand prix legends in prague

Galavečer v O2 areně bude zahájen v 18 hodin. Předprodej lístků probíhá na ticketportal.cz. Záznam odvysílá v průběhu října O2 TV Sport.

(tz)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru