Arsenal vs. Vaclík 2:0. Český brankář zachránil Basilej od debaklu!

Petr Čech v bráně Arsenalu podle předpokladů nenastoupil a namísto něj se v brance Kanonýrů představila jednička pro Ligu mistrů, David Ospina.

Basilej vedl do zápasů kapitán Marek Suchý, ani on společně se skvěle chytajícím Vaclíkem ale švýcarskému mistrovi k bodu nepomohl, Basilej nakonec podlehla 0:2. Hrdinou utkání se stal Theo Walcott, který dvěma brankami v první půlhodině zařídil Arsenalu první výhru v letošní Lize mistrů.

Vaclík podal parádní výkon a zejména Alexise Sáncheze přiváděl k šílenství.

[blog_gallery id=“30830″ style=“block“]

[blog_program_info id=“9217671″]

Barcelona otočila zápas

FC Barcelona se v Mönchengladbachu dlouho trápila. Německý klub poslal do vedení v 34. minutě Thorgan Hazard a dlouho vše nasvědčovalo k tomu, že bránící se Borussia španělského giganta skutečně zdolá.

Jenže Barca nakonec ukázala svou sílu a během 10 minut skóre otočila – střelou pod břevno se nejprve v 65. minutě trefil náhradník Arda Turan, pak úřadoval z dorážky Gerard Piqué.

Přestřelka ve Skotsku

Vskutu parádní zápas viděli fanoušci v Glasgow! Domácí Celtic si spravil chuť po ostudné porážce 0:7 s Barcelonou a s Manchesterem City vybojoval remízu 3:3 – i tak má ale cenný bod hořkou pachuť, Skotové totiž během zápasu hned třikrát vedli.

Mužem utkání byl Raheem Sterling, který během 8 minut stihl vstřelit vlastňák a pak úchvatně skórovat i do té správné branky.

Bayern bez bodu

I další z favoritů ztratil – mnichovský Bayern se nedokázal v zápase proti Atlétiku Madrid prosadit a díky brance Yannicka Carrasca tak Atlético získalo cennou výhru 1:0!

Před koncem zápasu mohl výhru Španělů pojistit obávaný kanonýr Antoine Griezmann, pokutový kop ale neproměnil.

Penaltoví střelci měli celkově smůlu – netrefil se ani Moti v barvách Ludogorce, pokutový kop zahodil také Propper z PSV.

Středeční výsledky

Arsenal – Basilej 2:0 (7. a 26. Walcott)

Atlético Madrid – Bayern 1:0 (35. Carrasco)

Besiktas – Dynamo Kyjev 1:1 (29. Quaresma – 65. Tsygankov)

Celtic – Manchester City 3:3 (3. a 47. Dembélé, 20. Sterling vl. – 12. Fernandinho, 28. Sterling, 55. Nolito)

FK Rostov – PSV 2:2 (8. a 37. Poloz – 14. Propper, 45+2. de Jong)

Ludogorec Razgrad – PSG 1:3 (16. Natanael – 41. Matuidi, 56. a 60. Cavani)

Mönchengladbach – Barcelona 1:2 (34. Hazard – 65. Turan, 74. Piqué)

Neapol – Benfica 4:2 (20. Hamšík, 51. a 58. Mertens, 54. Milik z pen. – 70. Guedes, 86. Salvio)

Sestřihy všech zápasů si můžete pustit v O2 TV na stanici O2 TV Sport!