Barcelona se po remíze Realu MadridVillarrealem (VIDEO)  mohla na rivala dotáhnout, jenže ve šlágru vloženého kola proti Atlétiku Madrid doma nedokázala zvítězit.

Po remíze 1:1 zaznamenala nejhorší start do ligy za posledních 8 let. Na místě je ale paniku trochu mírnit. V případě Barcelony to znamená jednu porážku a jednu remízu z pěti kol, 10 bodů a třetí místo v tabulce.

Proti Atlétiku vedla doma od konce první půle, kdy trefil po centru Andrése Iniesty netypicky hlavou Ivan Rakitič.

Další góly ale Barca nepřidala. Naopak ve druhé půli přišla o dva důležité muže. Nejdřív kvůli potížím se svalem musel odstoupit Sergio Busquets a krátce po něm následoval kapitán Lionel Messi. Ten se chytil za třísla a nechal se vystřídat.    Podle prvních zpráv by měl chybět Barceloně minimálně 3 týdny.

Atlético reagovalo prakticky okamžitě. Angel Correa využil podklouznutí Javiera Mascherana a přesnou ranou po zemi prostřelil Marca-Andrého Ter Stegena – 1:1!

Do konce utkání pak Atleti přežili několik šancí. Ty největší měli Neymar a Piqué, jenž hlavičkoval těsně vedle. Cenný bod však hosté uhájili.