Hokejová extáze! Nejlepší prodloužení všech dob! Švédové a mladíci zvedali diváky ze židlí!

Když loni zavedla NHL v případě remízy prodloužení pouze se třemi hráči na každé straně, ťukal si leckdo na čelo.

Jen do doby, než to viděl na vlastní oči. Šance, skvělé zákroky brankářů, prostě zábava!

Kdo by přece jen pochyboval, tak by měl vidět prodloužení ze zápasu Švédska a týmu Severní Ameriky do 23 let na Světovém poháru.

[blog_program_info id=“9113277″]

To byla jednoduše reklama na hokej! Po většinu normální hrací doby spíše decentně povzbuzující fanoušci v prodloužení vstávali ze sedadel a ryčeli nadšením.

O vítězství Severoameričanů nakonec rozhodl parádním gólem Nathan MacKinnon.

V základním čase skončil duel 3:3, což posunulo Švédy do semifinále.

Hlavně v začátku ale museli čelit drtivému nástupu mladíků. Za první dvě minuty vstřelili Severoameričané dva góly Matthews a Trocheck, navrch neproměnil Gaudreau trestné střílení. Švédové se ale zvedli a nakonec díky šikovné teči Patrika Berglunda vybojovali potřebný bod pro postup do semifinále.

V něm se utkají s týmem Evropy, který ve svém posledním utkání v „české“ základní skupině prohrál s Kanadou 1:4.

[blog_program_info id=“9113325″]

O druhé postupové místo za Švédskem budou se Severní Amerikou na dálku bojovat Rusové, kteří potřebují porazit Finsko.

[blog_program_info id=“9127419″]

Češi uzavřou vystoupení na Světovém poháru v noci na pátek zápasem o čest proti USA.