Luxus! Češi díky skvělým brankářům porazili Severní Ameriku! Jak rozhodl koumák Plekanec?

[blog_program_info id=“9011185″]

Český tým dostal v první třetině do vedení Ondřej Palát. Paradoxem bylo, že skóroval po šťastném odrazu, přitom předtím si český tým vytvořil celou řadu dobrých gólových příležitostí.

Ve druhé třetině gól napadl. Oba týmy vystřídaly brankáře a Petr Mrázek zdárně navázal na povedený výkon Michala Neuvirtha. Právě strážci branky byli v Pittsburghu klíčovými muži. Proti talentovaným střelcům soupeře předváděli jeden parádní zákrok za druhým.

Góly přinesla až třetí část. Nejprve na 2:0 zvýšil Radek Faksa. Mladí Severoameričané pak ale dvěma slepenými góly rychle vyrovnali. Nejprve napřáhl k tvrdé ráně Shayne Gostisbehere a pak v přesilovce zaúřadoval supertalent Auston Matthews.

Poslední slovo v utkání však měli možná trochu překvapivě Češi. Stejně jako proti Rusům se prosadil kapitán Tomáš Plekanec a šikovnou střelou rozhodl o vítězství českého týmu.

[blog_gallery id=“29669″ style=“block“]

V noci ze soboty na neděli vstoupí Češi do základní skupiny Světového poháru utkáním proti favorizované Kanadě.

Přímý přenos můžete sledovat v O2 TV na stanici ČT Sport!