Pro tento zápas měla Sparta přichystána dvě velké posily. Ovšem pouze Václav Kadlec nastoupil v základní sestavě, zatímco Tomáš Rosický usedl na lavičku náhradníků.

[blog_program_info id=“8954098″]

Mladá Boleslav rozhodně na Letnou nepřijela bránit. Brankář hostů Jakub Diviš měl první problémy až v 36. minutě, kdy tečovaný přímý kop pouze vyrazil k Davidu Lafatovi, který poslal letenský tým do vedení. To na druhé straně Boleslav výrazně hrozila a jen díky skvělému brankáři Tomáši Koubkovi Sparta neinkasovala.

Ještě do přestávky se ale hosté stačili trefit. Jan Chramosta vyslal technickou střelu k pravé tyči, brankář Koubek vyrazil jen na volného Golgola Mebrahta a ten v 42. minutě neměl problém míč zasunout do prázdné branky.

Krátce po poločase se Sparta dostala znovu do vedení. Po rohovém kopu se v 54. minutě do vzduchu pověsil Josef Šural, který se hlavičkou nemýlil. Ani toto vedení však netrvalo dlouho. O pět minut později i díky menšímu zaváhání Koubka se z gólu mohl radovat Jan Chramosta.

V 72. minutě se na hřišti objevil Tomáš Rosický, který si znovu za svůj mateřský klub zahrál po  více než 15 letech a na Letnou přilákal více než 14 tisíc diváků. Díky jeho střídání měl střed sparťanského pole vyšší kvalitu. Domácí měli tlak, který však k jejich smůle nedokázali přetavit ve vítězný gól. Sparta se tak rozešla s Mladou Boleslaví smírně 2:2.

V neděli můžete na O2 TV Sport sledovat přímý přenos dalšího zápasu české ligy Bohemians 1905 – Zbrojovka Brno!

[blog_program_info id=“8970472″]

Výsledek ePojisteni.cz ligy:

Sparta Praha – Mladá Boleslav 2:2 (36. Lafata, 54. Šural – 42. Mebrahtu, 59. Chramosta)

1. Zlín 6 5 1 0 14:4 16
2. Sparta 6 4 2 0 12:4 14
3. Mladá Boleslav 6 4 1 1 11:5 13
4. Plzeň 5 3 1 1 9:5 10
5. Teplice 5 2 2 1 4:2 8
6. Jablonec 5 2 1 2 9:11 7
7. Karviná 5 2 1 2 8:11 7
8. Brno 4 1 3 0 2:1 6