Dělaly jí problémy podmínky, teplota, vysoká vlhkost vzduchu. Tentokrát to bylo jiné. Petra Kvitová odehrála solidní turnaj.
V prvních třech kolech měla drobné výpadky, ale byla to ta lvice, která diktuje hru a snaží se rozhodovat výměny. S její agresivní hrou je nad slunce jasné, že občas zachybuje. V prvních třech kolech to nevadilo. Třikrát postoupila hladce 2:0. I to byl oproti minulým vystoupením na pomezí newyorských čtvrtí Queens a Flushing pokrok.
Ani maximum nestačilo
Jenže pak přišla do cesty světová dvojka. Němka Kerberová ukázala, proč je tak vysoko v žebříčku WTA. Výborně se bránila, nechybovala, četla hru soupeřky, hrála trpělivě. A třebaže si ve druhém setu vedla Kvitová výborně (troufnu si tvrdit, že na současné možné maximum), na Němku to nestačilo.
[blog_program_info id=“9016797″]
Rozdíl byl ve druhém podání a v důležitých míčích. Tři velké šance na returnu Kvitová nevyužila a sama proti mečbolu zahrála dvojchybu. Drobné rozdíly, ale dělající velký a zásadní verdikt ve výsledku.
Možná je škoda, že už ve 4. kola nastoupila proti Kerberové. S výkonem ve druhém setu by většinu hráček kolem desátého místa žebříčku určitě potrápila, ne-li vyřadila. Jenže musíme to brát i tak, že nejednou k ní byl pavouk nakloněný. Tentokrát ne.
Pozitivem vystoupení byl přechod na síť. Když byla Němka jako zeď na základní čáře, Petra zareagovala a na sítí se blížila celý zápas k úspěšnosti přes 80 %.
Nedala žádné eso za celé utkání, přesto byl druhý set naprosto vyrovnaný. Jenže varováním je 7 dvojchyb, mnoho chyb v prvním setu a také rozdíl na „big pointech“. Kerberová se naučila věřit si a nepřipouštět porážky.
Pěkná dvojka
Celkové hodnocení Kvitové na US Open? Pěkná školní dvojka.
Aktivita, snaha zakončit výměny, ale také občasné výpadky. A musíme si také zvykat na to, že Kvitová už není v TOP 5, ale je v polovině druhé desítky žebříčku WTA. Může pořád patřit do desítky, předvedla to. Ale na absolutní světovou špičku to teď není.
Aby bojovala o grandslamový titul, muselo by se sejít úplně všechno. Top forma, podmínky, povrch, štěstí na los. To se ve Flushing Meadows nestalo. I tak to byl od Wimbledonu 2014 herně možná nejpovedenější grandslam.
A tohle 4. kolo je určitě příjemnější, než některá krkolomná vystoupení typu letošního French Open či Wimbledonu.
Tenisem Kvitové se i proti Kerberové dalo pobavit.
[blog_poll_start][poll id=“309″][blog_poll_end]
[blog_program_info id=“9016797″]