Začíná nová éra! Repre jde na Arménii! Kdo povede tým jako kapitán?

Než Češi v neděli proti Severnímu Irsku odstartují dlouhou kvalifikační pouť na mistrovství světa v roce 2018, utkají se ještě ve středu v přátelském utkání s Arménií.

Duel se odehraje v Mladé Boleslavi, odkud k reprezentaci zamířil nový trenér národního týmu Karel Jarolím, a začíná v 19.15.

[blog_program_info id=“8804312″]

„Mám radost, že se to takhle zajímavě sešlo. V Boleslavi jsem přece jen strávil dva a půl roku, což nelze hodit za hlavu. Navíc mi klub dovolil odejít k reprezentaci a ještě ji poprvé povedu právě tady, řekl Jarolím pro ČTK. „Moc se na to těším a věřím v podporu fanoušků,“ dodal.

Jarolímova premiérová nominace nabídla několik nových či staronových jmen: Václav Kadlec, liberečtí Lukáš Pokorný a Jan Sýkora, či Tomáš Kalas.

K týmu se také místo zraněných Bořka Dočkala a Jakuba Rady připojili plzeňský Tomáš Hořava (ten byl později kvůli drobnému zdravotnímu problému nahrazen jabloneckým Martinem Pospíšilem) a sparťan Ondřej Zahustel.

Ten se v nominaci objevil i proto, že do zápasu proti Arménii nemůže zasáhnout pravý obránce Theo Gebre Selassie, který byl vyloučen v červnovém přátelském utkání proti Koreji.

Na tiskové konferenci Karel Jarolím také prozradil, že novým kapitánem národního týmu bude Tomáš Sivok. Ten však kvůli zranění v týmu není. Proti Arménii, v čele s čerstvou posilou Manchesteru United Henrichem Mchitarjanem, tak pásku pravděpodobně navlékne další stoper Marek Suchý.

Právě stoper Basileje by měl podle Jarolíma být jedním z tahounů omlazeného týmu.

[fve] https://youtu.be/0PuoPDRPbR8[/fve]

Foto: Reuters (jz)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru