Za Spartu odehrál Tomáš Rosický v české lize „pouhých“ 41 zápasů. Debutoval v květnu roku 1999 proti Jablonci a v lednu 2001 zamířil do Dortmundu. Přesto si může počítat rovnou tři tituly z let 1999 až 2001.

Na podzim 1999 vlétl do Ligy mistrů a i v ní„Malý Mozart“ hned od začátku ukazoval, jak obrovský potenciál v něm dřímá.

Podívejte se na jeho nejslavnější chvíle v rudém dresu.

První branku v Lize mistrů vstřelil Rosický v roce 1999 proti nizozemskému Willemu II Tilburg, když zužitkoval skvělou individuální akci Libora Sionka. Sparta nakonec zvítězila jasně 4:0!

Úchvatný výkon pak předvedl i proti Spartaku Moskva. Sparta doma vyhrála 5:2 a zajistila si tak první místo ve skupině před francouzským Bordeaux.

Rosický nejprve už v 1. minutě zápasu skvěle asistoval na gól Vratislavu Lokvencovi, ještě slavnější chvíli ale zažil o 10 minut později – Rosa si lišácky obhodil protihráče a sólo na brankáře hostů krásně zužitkoval brankou.

Další úchvatné sólo předvedl také o rok později na proslulém stadionu Highbury proti Arsenalu, který se měl později stát jeho osudem. V roce 2000 ale už jen snižoval v závěru zápasu na 2:4.

A jaký byl jeho první gól v české lize? Krásná střela z hranice vápna proti Českým Budějovicím. Rosický pak záhy přidal i gól číslo 2.

A tohle je první rozhovor Tomáše Rosického pro klubovou televizi po návratu na Letnou.