Gól po jasné ruce srazil plzeňské naděje. Postup do Ligy mistrů slaví Razgrad

[blog_program_info id=“8700106″]

Plzeň doháněla dvougólové manko, které si přivezla z prvního zápasu v Bulharsku, a začátek domácí odvety vypadal hodně nadějně.

Už v 7. minutě se po rohu Petržely střelecky prosadil Michal Ďuriš a ve Štruncových sadech bylo veselo.

O deset minut později však domácí fotbalisté marně protestovali proti vyrovnávacímu gólu Razgradu.

Cafú, který směroval přihrávku na střelce Vuru, si totiž na míč evidentně sáhl rukou.

Gól na 1:1 však platil a domácí byli rázem v krizové situaci.

Další pochybení španělských rozhodčích přišlo při neuznané brance Marka Bakoše, který v signalizovaném ofsajdovém postavení nefiguroval.

V 64. minutě se Plzeň dočkala gólu na 2:1, když naději vykřesal hlavičkou Aleš Matějů.

Západočechům však chyběly k postupu další dvě branky, v nastaveném čase navíc přišel gól na konečných 2:2. Místo Viktorie si v základní fázi Ligy mistrů zahraje Ludogorec.

Úterní výsledky:

Plzeň – Razgrad 2:2 (7. Ďuriš, 64. Matějů – 17. Vura, 90+5. Keserü), první zápas 0:2, postupuje Razgrad, AS Řím – Porto 0:3 (8. Monteiro, 73. Layún, 75. Corona), první zápas 1:1, postupuje Porto, Beer Sheva – Celtic 2:0 (21. Sahar, 48. Hoban), první zápas 2:5, postupuje Celtic, Legia – Dundalk 1:1 (90+2. Kucharczyk – 19. Benson), první zápas 2:0, postupuje Legia, Monaco – Villarreal 1:0 (90. Fabinho z pen.), první zápas 2:1, postupuje Monaco