Jako král! Zlatan vítězným gólem zajistil Manchesteru United první trofej sezony

Finále FA Community Shield mezi mistrem uplynulé sezony Premier League Leicesterem a vítězem FA Cupu Manchesterem United patřilo Zlatanu Ibrahimovičovi! Brankou v závěru rozhodl o výhře United 2:1.

[blog_program_info id=“8466696″]

Rudí ďáblové odstartovali utkání dobře – už po půlhodině rozjásal fanoušky po krásné individuální akci záložník Jesse Lingard.

Po přestávce ale Lišky srovnaly. Autorem vyrovnávací branky nebyl nikdo jiný než spolehlivý kanonýr Jamie Vardy – ten využil šílené chyby Marouana Fellainiho, který nešikovnou přihrávkou poslal Vardyho do samostatného úniku, který pak anglický reprezentant s přehledem zakončil.

K prodloužení ale nakonec nedošlo. Sedm minut před koncem totiž přišla chvíle největší hvězdy United Zlatana Ibrahimoviče – po přesném centru Antonia Valencii se mohutný Švéd pověsil do vzduchu a nedal Kasperu Schmeichelovi šanci!

Zlatan Ibrahimovic

manchester united

Pro Josého Mourinha a Zlatana Ibrahimoviče tak start v novém angažmá vyšel skvěle – první ostrý zápas, první získaná trofej!