Spartu srazil trestný kop

Pražský Sparta bude muset v odvetě hodně zabrat. Se Steauou Bukurešť doma v úvodním zápase 3. předkola Ligy mistrů pouze remizovala 1:1.

Vedoucí gól Sparty vstřelil v 35. minutě po rohu Josef Šural. Věci vypadaly výborně. Pražané měli i další šance, jenže je neproměňovali.

Po přestávce už se hrálo převážně na domácí polovině. A patnáct minut před koncem přišel trest. Z přímého volného kopu za faul Martina Frýdka se trefil Nicolae Stanciu.

Plzeň nedala gól a dohrávala v deseti

Ani fotbalistům Plzně se nepodařilo v domácím utkání zvítězit na ázerbájdžánským Karabachem. V prvním soutěžním zápase pod novým trenérem Romanem Pivarníkem si Plzeň vytvořila převahu i šance. Gól se jí ale dát nepodařilo. Aby také ano, když za zápas vystřelila pouze jedinkrát mezi tři tyče.

Hosté dokonce netrefili branku ani jednou.

Do poslední čtvrthodiny navíc oslabilo plzeňský tým vyloučení Jana Baránka a ze závěrečného tlaku tak nebylo nic.

„Šance na postup jsou stejné, jaké byly před tímto zápasem, pořád je to 0:0,“ řekl po utkání záložník Plzně Patrik Hrošovský.