Takhle začala pohádka! Unikátní snímky 16letého Petera Sagana. Už tehdy řádil!

Žilinský rodák a aktuálně jeden z nejlepších světových cyklistů Peter Sagan před deseti lety jako neznámý mladíček se přihlásil do juniorského etapového závodu Regionem Orlicka. Tehdy šestnáctiletý chlapec rozhodně nebyl žádným favoritem. O to větší překvapení vesměs o tři roky starším favoritům připravil.

V první rovinaté osmdesátikilometrové etapě nijak nevyčníval. Druhý den však úžasně zajel desetikilometrovou časovku. Ačkoliv neměl časovkářský speciál, dojel desátý a před startem třetí etapy tak získal modrý dres pro nejlepšího kadeta.

Další etapu už vyhrál a oblékl si žlutý dres a do poslední čtvrté etapy už mladík nastupoval s náskokem 14 vteřin, který si dokázal udržet až do konce.

mlady sagan mlady sagan 5 mlady sagan 4 mlady sagan 3 mlady sagan 2 mladyy sagan 6

Skvělý výkon! Netrvalo dlouho a ukázalo se, že nešlo jen o ojedinělý výkřik, ale že tenhle mladík, bude asi fakt dobrý!

Dnes je pětinásobným vítězem bodovací soutěže na Tour de France a v letošním ročníku ovládl 3 etapy. Po Tour je také v čele světového žebříčku World Tour před Kolumbijcem Nairem Quintanou a vítězem Tour Chrisem Froomem, i v čele žebříčku UCI před Froomem a Alejandrem Valverdem.