Čeští tenisté trápili nejlepší pár světa. Jak lapil showman Štěpánek míček rovnou do kapsy?

Lukáš Rosol nejprve v pátek po heroickém výkonu vybojoval proti Jo-Wilfriedu Tsongovi první bod, Jiří Veselý pak ale s Lucasem Pouillem vítězství nepotvrdil a podlehl snadno 0:3 na sety.

Klíčová se tak jevila sobotní čtyřhra, do které nastoupili zkušený Radek Štěpánek s pátečním hrdinou Lukášem Rosolem.

Proti čerstvým wimbledonským vítězům Pierru-Huguesovi Herbertovi a Nicolasi Mahutovi předvedla česká dvojka skvělý výkon, ani ten ale na výhru nakonec nestačil.

[blog_program_info id=“8152390″]

Štěpánek s Rosolem doháněli celý zápas mírnou ztrátu, nakonec si ale dokázali vynutit pátý set. V tom pak rozhodl jediný brejk hned v úvodu sady.

Světový pár číslo 1 tak nakonec po 3 hodinách a 5 minutách zvítězil 6:1, 3:6, 6:3, 4:6 a 6:4.

„Sehráli jsme fantastické utkání, nikdo to nečekal. Nechali jsme na kurtu všechno, ale byli jsme o gam kratší,“ vyjádřil se po utkání Radek Štěpánek, který během zápasu tradičně bavil obecenstvo.

Podívejte se, jak Štěpánek chytil míček přímo do kapsy:

V neděli bude muset svého parťáka Lukáše Rosola napodobit Jiří Veselý, který se utká s favorizovaným Jo-Wilfriedem Tsongou, pokud Čech prohraje, bude rozhodnuto.

V případě českého vítězství rozhodne 5. duel.