Griezmann zničil Německo! Domácí Francie oslavuje postup do finále EURO

[blog_program_info id=“8024437″]

Hrdina zápasu se ukázal už v 7. minutě, kdy přízemní střelou řádně protáhl Manuela Neuera. Německý brankář ale ještě tento souboj vyhrál. Na konci poločasu však zahrál Bastian Schweinsteiger v pokutovém území rukou a Antoine Griezmann si svůj souboj s Neuerem zopakoval.

Schweinsteiger

Záložník Atlétika Madrid se z následného pokutového kopu nemýlil a Francie si odnesla poločasové vedení 1:0.

Němci po pauze dobývali francouzský obranný val, jejich snaha ale ke gólu nevedla. Hřebíček do rakve svěřenců Joachim Löwa tak opět zasadil nejlepší střelec turnaje. Griezmann v 72. zvýšil na definitivních 2:0 a domácí mohli slavit postup do finále.

griezmann

Antoine Griezmann vstřelil svůj 6. gól na turnaji. Pouze Michel Platini (9 gólů) zaznamenal na jednom evropském šampionátu více branek.

V nedělním finále na Francii čeká Portugalsko.