Francie je v semifinále! Islanďany nezlomil ani závěrečný debakl

[blog_program_info id=“7966753″]

Už po dvaceti minutách bylo vymalováno. Nejprve se trefil forvard Arsenalu Olivier Giroud, pak se hlavičkou trefil záložník Juventusu Paul Pogba.

A do poločasu bylo ještě hůř – skórovaly další hvězdy francouzského výběru. Nejprve Dimitri Payet, poté přidal čtvrtou branku zápasu krásným lobem také Antoine Griezmann. Postup Francie tak byl po prvním poločase už takřka stoprocentní.

Ve druhé půli vstřelil alespoň čestný gól Islanďanů Kolbeinn Sigthorsson, potupnou pátou branku ale přidala také Francie – podruhé v zápase se trefil Giroud.

Pak už se zápas dohrával více méně v exhibičním tempu, Island ještě nechytatelnou hlavičkou Birkira Bjarnasona „spravil“ konečné skóre na 2:5.

Severský outsider tak končí ve čtvrtfinále, což však jistě není pro Island žádné zklamání. Francii v semifinále čeká Německo.

Island navzdory debaklu 2:5 žádný posměch nečeká – ten však sklidila Anglie, které „sopečný trpaslík“ vystavil stopku už v osmifinále.

„Francie Island naprosto zdemolovala. To jen ukazuje, jak špatná Anglie byla.“

„Prohrál s Islandem. Protože věděl, že Francie by Anglii zesměšnila,“ posmívají se bývalému kouči Albionu Royi Hodgsonovi.