Francie vs. Irsko 2:1. Giroud se stal terčem, Henry se spokojeně usmívá!

[blog_program_info id=“7869033″]

Hned ve druhé minutě zboural Paul Pogba ve vlastním pokutovém území Shanea Longa – penalta!

S jejím proměněním neměl žádný problém Robert Brady a Irové se dostali do senzačního vedení.

Takhle slavila šestice irských fanoušků-vetřelců na náměstí v Lyonu:

Francie držela v první půlce míč na svých kopačkách, jenže irskou defenzivu překonávala těžko.

Vše rozsekla až v 58. minutě hvězda Atlétika Madrid Antoine Griezmann – po centru Bacaryho Sagni se drobný útočník zavěsil do vzduchu a krásnou hlavičkou vyrovnal na 1:1.

A o 4 minuty později už byla Francie jednou nohou ve čtvrtfinále! Výtečnou přihrávku Girouda zužitkoval znovu Griezmann a zvýšil na 2:1!

Fanoušci v Paříži byli nadšení:

Za dalších 5 minut se pak hrdina zápasu ještě řítil sám na branku, vyloženou šanci ale znemožnil faulem Shane Duffy – a po právu šel pod sprchy.

V deseti lidech už Irové neměli takřka šanci, i když statečně bojovali až do konce. Francie navzdory několika velkým šancím už pojistku v podobě gólu na 3:1 také nepřidala – nejblíže byl střídající André-Pierre Gignac, který nastřelil břevno.

Na tribunách panovala výborná atmosféra:

Giroud byl sestřelen, Henry se usmívá

Zatím nejlepším osmifinále pochopitelně žily sociální sítě.

Ve druhém poločase se fanoušci bavili momentem, kdy se před standardní situací ve zdi stojící Olivier Giroud skácel k zemi.

Nezapomnělo se ani na ruku Thierryho Henryho z baráže o fotbalové MS 2010.

Takhle si tehdy francouzský útočník nedovoleně pomohl a rozhodčí poškodil Iry.