Shaqiriho nůžky udivily i Rogera Federera. Postup po penaltách ale slaví Polsko!

[blog_program_info id=“7855146″]

Vedení mírně favorizovaným Polákům v 39. minutě zajistil Jakub Błaszczykowski, přízemní střelou tak přidal svůj 18. reprezentační gól. A radost mohli mít svěřenci Adama Nawałky hned dvojí. Ve všech zápasech, v kterých se fotbalista přezdívaný „Kuba“ trefil, Poláci neprohráli.

Švýcaři však o poločasové přestávce přeřadili na odvážnou útočnou hru a risk se jim vyplatil. V 82. minutě totiž předvedl neskutečnou parádu Xherdan Shaqiri. Záložník Stoke City zastříhal na hranici velkého pokutového území nůžkami a perfektně umístěnou střelou poslal utkání do prodloužení.

Na krásný Shaqiriho gól reagoval na sociálních sítích i tenista Roger Federer.

Trefu ocenil i Patrik Berger a nejen on má o gólu turnaje jasno.

Zápas nakonec rozhodly až pokutové kopy. V nich Polsko zvítězilo 5:4 a poprvé v historii postupuje do čtvrtfinále mistrovství Evropy.