Irové se topí v zelené euforii. Skolili Italy a jsou v osmifinále!

[blog_program_info id=“7813868″]

Byl to po dlouhé minuty stejný obrázek. Irové v enormním nasazení bojovali o naději a Italové, už jistý vítěz skupiny, se zase proti nim neuměli prosadit. Snad i proto, že trenér Antonio Conte šetřil většinu základní sestavy, která předchozí dvě utkání na turnaji vyhrála.

Iry pomáhal vybláznit do maximálních otáček i asistent Roy Keane. Když se na konci první půle dožadoval penalty, musel mu jít domluvit rozhodčí, kterému se na síti okamžitě dostal uznání. Nejstatečnější rozhodčí v dějinách fotbalu.

Pět minut před koncem vybuchla zelená sopka radosti naplno. Hrdinou se stal Robbie Brady, který uklidil hlavou do sítě centr Hoolahana.

Radost neznala mezí na stadionu a samozřejmě na celém zeleném ostrově.

Naopak smutek zahalil Turecko. Třetí tým české skupiny D na turnaji kvůli úspěchu Irů končí.

Ve druhém utkání skupiny porazili Belgičané gólem Nainggolana Švédsko 1:0. Zajistili si tak druhé místo ve skupině a osmifinále s Maďarskem. Italové budou hrát se Španělskem a Irové s domácí Francií.