[blog_program_info id=“7757224″]

Tohle nebyl zápas, který by si chtěl Cristiano Ronaldo pamatovat.

Proti Rakousku sice překonal Figův rekord v počtu startů za Portugalskou reprezentaci, branku ovšem nedal a jeho tým pouze remizoval 0:0.

Hvězda Realu Madrid měla sama v utkání pomalu více střeleckých příležitostí, než celý český tým ve svých dvou dosavadních zápasech, branku ale nedala. Jako bumerang se mu vrátila neuctivá slova na adresu Islanďanů po prvním utkání. Karma si na něj v sobotu večer vážně zasedla.

Dlouho CR7 ztroskotával na výborně chytajícím Robertu Almerovi, v druhé půli už ho dvakrát překonal, regulérní gól z toho ani jednou nebyl.

Nejprve v 79. minutě kopal Ronaldo po faulu na svou osobu pokutový kop, nastřelil ale pouze tyč.

O sedm minut později už míč do sítě po hlavičce hvězdného Portugalce propadl, radost však utnul pomezní rozhodčí správně odmávaným ofsajdem.

Ronaldo se tak na turnaji stále střelecky trápí. A se Zlatanem Ibrahimovičem si i nadále dává přednost v souboji o zápis do historie. Oba mohou skórovat jako první v dějinách na čtvrtém evropském šampionátu.

(rw), Foto: Reuters