[blog_program_info id=“7743320″]

Úvodních 70 minut, to byla z českého pohledu tragédie. Stejně jako proti Španělsku prakticky neexistující ofenziva, navíc chybující obrana.

První gól Chorvatů dal ještě v první půli po chybě Plašila ve středu pole Ivan Perišič.

V poločasové pauze se českému týmu vysmáli i na britských ostrovech.

Po přestávce navíc chyboval Hubník, kterého dostal nesmyslnou rozehrávkou pod tlak Petr Čech a Ivan Rakitič nabídnutou příležitost rád využil.

Český tým byl zralý na předčasný odlet domů ještě před posledním zápasem s Turky. Jenže závěr zápasu byl úplně o něčem jiném. Chorvaté stáhli po hodině hry možná lehce zraněného Luku Modriče a jejich dominance zmizela.

Střídající Milan Škoda po lahůdkové přihrávce Tomáše Rosického snížil.

Z koncovky zápasu se stala bláznivá jízda. Nejdřív bylo utkání přerušeno kvůli světlicím a dělobuchům, které na hřiště přilétaly z chorvatského kotle. Pak se horkokrevní Balkánci řezali na tribunách mezi sebou.

Když se hra znovu rozběhla, zranil se Tomáš Rosický a s jeho dalším působením na turnaji to nevypadá dobře. Štěstěna se ale nakonec k Čechům obrátila i čelem.

Po centru do vápna zahráli Chorvaté rukou a Tomáš Necid ukázal železné nervy a vyrovnal na 2:2.

(fik), Foto: Reuters