Karolína Plíšková má nervy z oceli. Odvrátila 7 setbolů a slaví první titul sezony!

Karolína Plíšková slaví první titul letošní sezony, který je celkově jejím pátým v kariéře na okruhu WTA.

plíšková

S Američankou Alison Riske to byly ve finále obrovské nervy. Soupeřka měla za stavu 5:4 v prvním setu při servisu české tenistky tři setboly. Ani jeden neproměnila a úvodní sadu rozhodoval tie-break.

Plíšková v něm prohrávala 4:6 a pak ještě 6:7, ale otočila na 10:8!

Ve druhé sadě Češka prohrávala 2:4, poté 4:5, ale opět se jí podařilo odvrátit setbol. Díky zisku tří gemů v řadě nakonec utkání po hodině a 55 minutách ukončila a pozvedla nad hlavu trofej pro šampionku.

plíškoáv

plíšková

tenis

Z deblového titulu se raduje Andrea Hlaváčková, která turnaj v Nottinghamu vyhrála po boku Číňanky Shuai Peng.