Houževnatí Korejci dělali v první půli českým fotbalistům svým pohybem a agresivitou velké starosti. Ve 26. minutě hasil rychlý protiútok na hranici vápna Theodor Gebre Selassie a byl potrestán hned dvakrát. Nejprve viděl žlutou kartu a po nejistém zákroku Petra Čecha také míč ve vlastní síti.

Krásně se trefil Yoon Bit-garam.

Další šok českým fanouškům přichystal do té doby skvěle hrající Tomáš Rosický, který ve 40. minutě hrubě chyboval ve středu hřiště. Korejci ihned nabídnutou příležitost využili. Tentokráte se trefil tvrdou ranou Suk Hyun-jun.

Prakticky okamžitě po změně stran ale snížil tečovanou střelou z dálky střídající stoper Marek Suchý.

Další gól už ale Češi nepřidali, ačkoliv si vytvořili po přestávce slušný tlak. A to i přesto, že dohrávali o deseti bez vyloučeného Gebre Selassieho, který viděl druhou žlutou kartu.

V generálce na Euro tak český tým prohrál 1:2. Euro zahájí v pondělí 13. června od 15 hodin zápasem se Španělskem.