Hrdinové z United. Manchester i o deseti vyválčil FA Cup. Kdo rozhodl?

[blog_program_info id=“7378447″]

Diváci čekali ve Wembley na branku až do 78. minuty. K překvapení všech se však jako první prosadili fotbalisté Crystal Palace. Jason Puncheon zaběhl po odvráceném rohovém kopu za obranu a tvrdou ránou z první překonal Davida de Geu v brance Manchesteru United.

To rozkřepčilo i čtyřiapadesátiletého Alana Pardewa.

Radost manažerovi Orlů ale příliš dlouho nevydržela. O tři minuty později se po krásné individuální akci Wayna Rooneyho prosadil Juan Mata.

Zápas došel za stavu 1:1 do prodloužení, v jehož polovině předvedl zápasnický chvat Chris Smalling a po druhé žluté kartě musel odejít předčasně do kabin.

United však i v 10 lidech zvládli vstřelit branku a podvanácté v historii (vyrovnaný rekord Arsenalu) získat FA Cup. Rozhodl ve 111. minutě Jesse Lingard.